Hakkımızda

Kime Ait ve Nasıl Başladı?

FormaKoleksiyon Kartal Mustafa Türker’in sahip olduğu, Türkiye’nin adetli olarak en büyük forma koleksiyonudur. 23 Nisan 2020 tarihi itibari ile 830‘u aşkın orijinal formadan oluşmaktadır. 1997 senesinde babasının hediye aldığı Beşiktaş formasıyla beraber forma biriktirmeye başlamış ve bu tutku bu noktalara kadar gelmiştir. 

İlk İnteraktif Forma Müzesi

Ne olduysa koleksiyonun tamamını tüm detaylarıyla interaktif bir şekilde ziyaretçilerle paylaşma fikrinden sonra meydana geldi. Sitenin yapımı, 321 formanın tüm detaylarıyla fotoğraflanması ve yüzlerce sayfalık döküman hazırlanması nedeniyle 3 ay sürdü. 2010 yılının Ekim ayında Formakoleksiyon.Com yayın hayatına başladığında koleksiyon 321 parça formadan oluşmaktaydı. 

Televizyon - Gazete Röpörtajları ve Sergiler

İnternet sitesi açıldıktan sonra büyük ilgi gördü. Haliyle bu durum basında merak uyandırdı. Televizyon ve Gazetelerde koleksiyonumuzla ilgili haberlere ve röpörtajlara yer verildi. Etkinlik ve kampanyalarda formalarımız kullanıldı. 2013, 2016 ve 2018 yıllarında büyük sergiler açtık. Sevdiğimiz işi, tutkumuzu , koleksiyonumuzu binlerce insanlarla paylaştık. Türkiye’de bir çok insanın formalara ve koleksiyonculuğa olan ilgisini arttırdık.